Urząd Miasta Katowice zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej
strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony
bip.katowice.eu .
Data publikacji strony internetowej:
06 września 2001 r. Data ostatniej istotnej aktualizacji:
10 stycznia 2016 r.
Stan dostępności cyfrowej Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści Niezgodność z załącznikiem W części filmów nie ma napisów; część dokumentów (w szczeólności dokumenty zewnętrzne, np. oświadczenia majątkowe, oferty) jest dostępna wyłącznie w formie zeskanowanej. Treści nieobjęte przepisami Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi. Transmisje obrady Rady, podczas prezentacji na żywo, nie mają napisów. Napisy publikowane są niezwłocznie po zakończeniu transmisji. Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja Data sporządzenia deklaracji:
02 listopada 2008 roku Data ostatniego przeglądu deklaracji:
30 marca 2025 roku. Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o
Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB)
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje Plany likwidacji błędów dostępności cyfrowej Planujemy przebudować strony Miasta Katowice. Podczas przebudowy zamierzamy zlikwidować wszystkie błędy dostępności cyfrowej, o których mowa powyżej.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do
Andrzeja Norasa — mejlowo
andrzej.noras@katowice.eu lub telefonicznie
32 259 32 43 .
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
swoje imię i nazwisko, swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail), dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść, opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy. Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
IV Wiceprezydent Miasta Katowice Maciej Biskupski, Adres: Urząd Miasta Katowice, Katowice 40-098, ul. Młyńska 4, pok. 414, mejl:
Maciej.Biskupski@katowice.eu .
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl .
Możesz także poinformować o tej sytuacji
Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Chcąc załatwić swoją sprawę osobiście, musisz udać się do konkretnego budynku Urzędu. Biuro Obsługi Mieszkańca znajduje się przy Rynku 1 i jest dostosowane do osób z różnymi potrzebami. W Biurze znajduje się też stanowisko informacyjne, w którym dowiesz się, gdzie załatwisz swoją sprawę.
Szczegółowy opis dostępności budynków Urzędu Miasta Katowice .
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W Punkcie Informacji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy urzędu. Usługa jest bezpłatna dla osób niesłyszących i Głuchych.
Na stanowiskach obsługi są dostępne pętle indukcyjne.
Szczegółowy opis dostępności komunikacyjno-informacyjnej Urzędu Miasta Katowice .
Dodatkowe informacje
Ustawienia rozmiaru wyświetlanych czcionek
Rozmiary czcionek zastosowanych na stronach są określone w sposób względny, co pozwala na dostosowanie rozmiarów do potrzeb użytkowników. Aby zwiększyć rozmiar czcionki na stronie katowice.eu należy zmienić ustawienia w przeglądarkach:
Microsoft Edge: Menu "Ustawienia i nie tylko" > "Powiększ" (Ctrl + -/+); Google Chrome: Menu Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome > Powiększ; Mozilla Firefox: Menu "Widok" > "Powiększenie" (Ctrl + -/+); Opera: Menu "Widok" > "Powiększenie".
Wersja do druku
Strona posiada specjalnie przygotowaną wersję do druku, która umożliwia drukowanie wyświetlanych informacji.
Zauważone na stronie błędy lub niezgodności prosimy zgłaszać pocztą elektroniczną na adres bip@katowice.eu. Będziemy bardzo wdzięczny za ich zgłoszenie.