Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Dla słabowidzących
AA+/_
UM Katowice

 Edytor zawartości

Miejskie Przedszkole Nr 20

Adres: 40-164 Katowice ul. Ordona 11 
Telefon: (32) 203-49-81
Fax: (32) 203-49-81
Email: halina.ciba.mp20@wp.pl
Strona www: 
http://www.mp20.katowice.pl/
Strona bip.gov.pl
 

 

Organ prowadzący przedszkole: Miasto Katowice

Dyrektor przedszkola : mgr Halina Ciba


Liczba miejsc 115  

Liczba oddziałów ogółem: 5

Przedszkole czynne od poniedziałku do piątku  w godz.6.00 do 17.00

 

W naszym przedszkolu  dba się o wszechstronny rozwój dzieci  w klimacie  bezpieczeństwa, życzliwości i akceptacji

Przedszkole realizuje podstawę wychowania przdszkolnego oraz programy autorskie nauczycieli.

Nieodpłatne zajęcia psychologiczne, logopedyczne, rehabilitacyjnerytmiczne, zabawy z językiem angielskim, zajęcia katechetyczne dla dzieci 3-6 letnich.

Przedszkole jest placówką pięciooddziałową, mieszczącą się w wolnostojącym, piętrowym budynku. Wszystkie oddziały posiadają duże, jasne, estetycznie i funkcjonalnie urządzone sale zajęć, wyposażone w sprzęt, zabawki  i pomoce dydaktyczne, umywalnie z w.c, które są odremontowane. Placówka posiada salę rekreacyjną, salę gimnastyczną, salę na zajęcia dodatkowe oraz wspólną szatnię.

Oddzielnie od pionu dydaktycznego zlokalizowany jest pion żywieniowy i zaplecze gospodarcze. W placówce przygotowywane są smaczne, domowe posiłki / śniadania, obiady, podwieczorki /

Przedszkole posiada również własny ogród, wyposażony w urządzenia do zabaw  i zajęć ruchowych, który obok sali rekreacyjnej stanowi bardzo dobrą bazę do zabaw i odpoczynku dzieci. Jest terenem, na którym organizujemy imprezy dla dzieci  i rodziców. Wszystkie nauczycielki legitymują się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. Ciągle doskonalą swoje umiejętności zawodowe poprzez uczestnictwo w wielu krótkich i dłuższych formach doskonalenia. Zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystują w bezpośredniej pracy  z dziećmi.

Przedszkole organizuje wiele imprez i uroczystości dla środowiska lokalnego, jak również bierze aktywny udział w imprezach i uroczystościach proponowanych przez środowisko bliższe i dalsze. Są to uroczystości, imprezy o charakterze rodzinnym, ogólnospołecznym, integracyjnym, wycieczki, konkursy inne spotkania okolicznościowe. Systematycznie prowadzone są na terenie przedszkola koncerty organizowane przez  Agencję Artystyczną Silesia, teatrzyki z udziałem profesjonalistów, wyjścia do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Domu Kultury itp.

Zapisy dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny odbywają się corocznie zgodnie z wyznaczonymi terminami przez Miasto Katowice.


Katowice dla odmiany

Redaktorzy Biuletynu