Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Dla słabowidzących
AA+/_
UM Katowice

Miejskie Przedszkole Nr 20

Adres: 40-173 Katowice ul. Ordona 11
Telefon: (32) 203-49-81
Fax: (32) 203-49-81
Email: halina.ciba.mp20@wp.pl
Strona www:
http://www.mp20.katowice.pl/
Strona bip.gov.pl
 

 

Organ prowadzący przedszkole: Miasto Katowice

Dyrektor przedszkola : mgr Halina Ciba


Liczba miejsc 100  

Liczba oddziałów ogółem: 4

Przedszkole czynne od poniedziałku do piątku  w godz.6.00 do 17.00

 

W naszym przedszkolu  dba się o wszechstronny rozwój dzieci  w klimacie  bezpieczeństwa, życzliwości i akceptacji

             Przedszkole realizuje program wspomagający rozwój aktywności dzieci „Nasze Przedszkole”  M.Kwaśniewskie     i W. Żaby-Żabińskiej oraz programy autorskie nauczycieli.

        Nieodpłatne zajęcia psychologiczne, logopedyczne, korekcyjno-wyrównawcze, rytmiczne, zabawy z językiem angielskim

Na prośbę rodziców odbywają się zajęcia katechetyczne dla dzieci 5-6 letnich.

            Przedszkole jest placówką czterooddziałową, mieszczącą się                                 w wolnostojącym, piętrowym budynku. Wszystkie oddziały posiadają duże, jasne, estetycznie i funkcjonalnie urządzone sale zajęć, wyposażone w sprzęt, zabawki                              i pomoce dydaktyczne, umywalnie  z w.c, które są odremontowane. Placówka posiada salę rekreacyjną, salę gimnastyczną, salę na zajęcia dodatkowe oraz wspólną szatnię.

       Oddzielnie od pionu dydaktycznego zlokalizowany jest pion żywieniowy                   i zaplecze gospodarcze. W placówce przygotowywane są smaczne, domowe posiłki / śniadania, obiady, podwieczorki /.

Przedszkole posiada również własny ogród, wyposażony w urządzenia do zabaw  i zajęć ruchowych, który obok sali rekreacyjnej stanowi bardzo dobrą bazę do zabaw   i odpoczynku dzieci. Jest terenem, na którym organizujemy imprezy dla dzieci  i rodziców. Wszystkie nauczycielki legitymują się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. Ciągle doskonalą swoje umiejętności zawodowe poprzez uczestnictwo w wielu krótkich i dłuższych formach doskonalenia. Zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystują w bezpośredniej pracy  z dziećmi.

Przedszkole organizuje wiele imprez i uroczystości dla środowiska lokalnego, jak również bierze aktywny udział w imprezach i uroczystościach proponowanych przez środowisko bliższe i dalsze. Są to uroczystości, imprezy o charakterze rodzinnym, ogólnospołecznym, integracyjnym, wycieczki, konkursy inne spotkania okolicznościowe. Systematycznie prowadzone są na terenie przedszkola koncerty organizowane przez Silesia, teatrzyki z udziałem profesjonalistów, wyjścia do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Domu Kultury itp.

Zapisy dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny odbywają się corocznie
w miesiącu marcu.

Katowice dla odmiany

Redaktorzy Biuletynu